Irena Jadelo-Katarskė


Irena Jadelo-Katarskė

• Multidisciplininė menininkė
• Dailininkė
• Grafikos dizainerė
• Įvaizdžio dizainerė
• Floristikos menininkė
• Mentorė
• Tekstų autorėMenininkės Irenos Jadelo-Katarskės, kurią kartais vadina „Renesanso žmogumi“, veikla yra plati ir apimanti įvairias disciplinas. Jaunystėje Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje ji mokėsi tapybos, piešimo, grafikos ir skulptūros. 1998 m. gavo pirmą meno apdovanojimą už kūrinį, eksponuotą tarptautinėje grafikos bienalėje Lenkijoje. 1999 m. kūrėja sulaukė įvertinimo literatūriniame konkurse. 2000 m. tapo kalbos olimpiados laureate. Vytauto Didžiojo Universitete studijavo psichologiją Socialinių mokslų fakultete. Norėdama pažinti gamtos estetikos subtilybes ir jos ryšį su žmogumi, kvalifikavosi floristikos mokymuose. Vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedrą, kur turėjo galimybę ne tik tobulinti piešimo ir tapybos įgūdžius, bet ir pasinerti į dizaino kūrimo paslaptis. Būdama studente, sukūrė savo pirmąją komercinę drabužių kolekciją vienam iš Vilniaus butikų. Kelias savo kolekcijas pristatė įvairiuose renginiuose ir LNK televizijoje. Būdama 22 metų, kaip kostiumų dekoravimo dailininkė dalyvavo amerikiečių režisieriaus Dž. Bleknero filmo „Have No Fear. The Life of Pope John Paul II“ kūrime. 2005 m. jos sukurta mados kolekcija pateko į Jaunųjų dizainerių konkurso finalą.

2008 m. kūrėja pradėjo savo verslą dizaino ir meno srityje, pavadinimu „IJK dizaino galerija“. Greitai išpopuliarėjo kaip portretistė. 2012 m. vienas iš portretų buvo atspausdintas ant meninio kalendoriaus viršelio Lenkijoje (leidykla „Apostolicum“), o vėliau pateko į Didžiosios Britanijos meno leidinį „Tribe. International Creative Arts Magazine“. Dizainerė sukūrė nemažai tipografijos ir grafinio dizaino kūrinių. 2016 m. dalyvavo mados namų „Chanel“ ir „Valentino“ iliustracijų kolaboracijose, kurias kuravo Kanados entrepreneris Marcus Kan, bendradarbiaujantis su garsiais pasaulio mados industrijos prekių ženklais. 2017 m. gavo vokalinės metodikos „Complete Vocal Technique“ akreditaciją. Kaip visuomenės veikėja ir kūrėja prisidėjo prie forumo „Sėkmingas startuolis. Tu gali!“ (2018 m.) bei renginių ciklo „Kūrybiškumas versle“ (2019 m.) realizavimo ir sklaidos. Dalyvavo Verslo klubo „MVM“ meninės veiklos iniciatyvose. Nesvetima jai ir mentorystė, kurią realizavo tokiuose projektuose kaip „Kava su mentorium“ (2019 m.) ir „Internete karantino nėra“ (2020 m.). 2019–2021 m. sukūrė ir įrašė savo pirmus singlus.

Turėdama daugiametę patirtį įvaizdžio formavimo ir grafinio dizaino srityse, menininkė atrado patrauklias veiklos sferas, kuriose gali apjungti savo talentus, žinias ir įgūdžius. Viena iš jos veiklos sričių yra darbas su verslais, kuriant identitetą, firminį stilių, prekės ženklus, reklamą, komunikaciją socialiniams tinklams, SEO ir SMM, pasakojant istorijas, rašant tekstus. Kita sfera yra susijusi su konceptualia kūryba, kuri susideda iš dizaino, iliustravimo, tipografijos, paveikslų, aksesuarų ir dovanų kūrimo. Menininkė taip pat periodiškai organizuoja kontaktines ir nuotolines kūrybines dirbtuves, kur dalinasi savo patirtimi.