Irena Jadelo-Katarskė


Irena Jadelo-Katarskė

• Multidisciplininė menininkė
• Dailininkė
• Grafikos dizainerė
• Įvaizdžio dizainerė
• Mentorė
• Tekstų autorė



Menininkės Irenos Jadelo-Katarskės, kurią kartais vadina „Renesanso žmogumi“, veikla yra plati ir apimanti įvairias disciplinas. Jaunystėje ji mokėsi Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje, kur ištobulino piešimo, tapybos, grafikos ir skulptūros įgūdžius. 1998 m. gavo pirmą meno apdovanojimą už kūrinį, eksponuotą tarptautinėje grafikos bienalėje Lenkijoje. Aktyviai reiškėsi ir muzikoje: dainuodavo ansamblyje, bažnyčioje ir džiazo grupėje, koncertuodavo Lietuvoje ir Lenkijoje, jos talentas buvo pastebėtas III Lenkų dainos konkurse. 1999 m. kūrėja tapo literatūrinio konkurso laureate, o 2000 m. – kalbos olimpiados laureate.

Norėdama giliau pažinti žmogų ir pasaulį, pasirinko psichologijos studijas Vytauto Didžiojo Universitete. Vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kur turėjo galimybę pasinerti į kostiumo dizaino paslaptis. Būdama studente, sukūrė savo pirmąją komercinę drabužių kolekciją vienam iš Vilniaus butikų. Kelias savo kolekcijas pristatė įvairiuose renginiuose ir LNK televizijoje. Būdama 22 metų, kaip kostiumų dekoravimo dailininkė dalyvavo amerikiečių režisieriaus Dž. Bleknero filmo „Have No Fear. The Life of Pope John Paul II“ kūrime. 2005 m. jos sukurta mados kolekcija pateko į Jaunųjų dizainerių konkurso finalą. Dizainerė taip pat įgijo ir floristikos kvalifikaciją.

2008 m. pradėjo savo verslą dizaino ir meno srityje, pavadinimu „IJK dizaino galerija“, kurį nuolat tobulina ir plečia. Menininkė yra sukūrusi nemažai grafinio dizaino kūrinių, paveikslų ir dizaino objektų (aksesuarų, dovanų, popieriaus gaminių). Savo žiniomis ir patirtimi dalinasi kūrybinėse dirbtuvėse. Jos iliustracijos puošia atvirukus, kvietimus ir tinklapius. 2012 m. jos paveikslo nuotrauka buvo atspausdinta ant meninio kalendoriaus viršelio Lenkijoje (leidykla „Apostolicum“), o vėliau pateko į Didžiosios Britanijos meno leidinį „Tribe. International Creative Arts Magazine“. 2016 m. dailininkė dalyvavo mados namų „Chanel“ ir „Valentino“ iliustravimo projektuose, kuriuos kuravo Kanados entrepreneris Marcus Kan, bendradarbiaujantis su garsiais pasaulio mados industrijos prekių ženklais.

Autorė rašo įvairių rūšių tekstus. Dalis jų yra su muzika. 2017 m. gavo vokalinės metodikos „Complete Vocal Technique“ akreditaciją, sukūrė savo dainas ir įrašė pirmus singlus.

2017 m. menininkė atrado patrauklias veiklos sferas, kuriose gali apjungti savo talentus, žinias ir įgūdžius bei inovatyviai pritaikyti prie sparčiai tobulėjančių technologijų. Viena iš jos veiklos sričių yra darbas su verslais identiteto kūrimo ir grafinio dizaino srityse, kuriant įvaizdį, firminį stilių, prekės ženklus, reklamą, komunikaciją socialiniams tinklams, SEO, pasakojant istorijas.

Kūrėja taip pat prisijungė prie meninių, verslo ir mokymo projektų įgyvendinimo, tokių kaip „Sėkmingas startas. Tu gali!“ (2018), renginių ciklai „Kūrybiškumas versle“ (2019) ir „Kava su mentoriumi“ (2019 m. ), verslo klubo „MVM“ meninės veiklos iniciatyvos. Kaip mentorė dalyvavo projekte „Internete nėra karantino“ (2020). Savo patirtimi dalijasi kūrybinėse dirbtuvėse ir konsultacijų metu.

Menininkė domisi filosofija, simbolių ir metaforų įtaka žmogaus gyvenimui. Šias temas paliečia savo darbuose. Besidomėdama orientalistika, dažnai naudoja įvairius jos elementus, šiuolaikiškai integruodama į savo kūrinius. Laisvalaikiu gilina kinų kalbos, marketingo ir tinklapių programavimo žinias.