Irena Jadelo-Katarskė


Irena Jadelo-Katarskė

• Multidisciplininė menininkė
• Dailininkė
• Grafikos dizainerė
• Įvaizdžio dizainerė
• MentorėEstetikos kūrėjos Irenos Jadelo-Katarskės veikla yra plati ir apimanti įvairias disciplinas. Kilusi iš šeimos, kurioje vertinamos tradicijos ir kūrybingumas ir iš kartos į kartą perduodamos ezoterikos žinios, ji tapo filosofiška ir gilia asmenybe. Jai įdomu pažinti žmogų kaip visumą – tiek iš vidaus, tiek iš išorės – ir kurti tai, kas artima žmogaus natūrai ir harmonizuoja su juo.

Jaunystėje Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje ji mokėsi tapybos, piešimo, skulptūros ir grafikos. Vytauto Didžiojo Universitete studijavo psichologiją Socialinių mokslų fakultete. Norėdama pažinti gamtos estetikos subtilybes ir jos ryšį su žmogumi, kvalifikavosi floristikos mokymuose. Vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedrą, kur turėjo galimybę ne tik tobulinti piešimo ir tapybos įgūdžius, bet ir pasinerti į dizaino kūrimo paslaptis. Būdama studentė, sukūrė savo pirmąją komercinę drabužių kolekciją vienam iš Vilniaus butikų. Kelias savo kolekcijas pristatė įvairiuose renginiuose ir televizijoje. Būdama 22 metų, kaip kostiumų dekoravimo dailininkė dalyvavo amerikiečių režisieriaus Dž. Bleknero filmo „Nebijok“ kūrime. 2008 metais pradėjo savo verslą dizaino ir meno srityje. Greitai išpopuliarėjo kaip portretistė. Sukūrė nemažai grafinio dizaino ir tipografijos kūrinių. 2016 metais dalyvavo mados namų „Chanel“ ir „Valentino“ iliustracijų kolaboracijose, kurias kuravo Kanados entrepreneris M. Kan, bendradarbiaujantis su garsiais pasaulio mados industrijos prekių ženklais. 2017 metais gavo vokalinės metodikos „Complete Vocal Technique“ akreditaciją.

Turėdama daugiametę patirtį įvaizdžio formavimo ir grafinio dizaino srityse, menininkė atrado patrauklias veiklos sferas, kuriose gali apjungti savo talentus, žinias ir visą sukauptą patirtį. Viena iš jų yra darbas su vestuvėmis, kuris susideda iš grafinio dizaino, iliustravimo, tipografijos, vestuvinių suknelių dizaino, interjero dekoravimo. Kita sfera yra darbas su verslais, kuriant identitetą, firminį stilių, prekės ženklus, pasakojant istorijas, rašant tekstus. Nesvetima jai ir mentorystė, kuri pasireiškia ne tik asmeniniuose, bet ir jungtiniuose projektuose, kuriuos organizavo „Verslo klubas MVM“, „Startup Klaipėda“, „Versli Lietuva“.