Irena Jadelo-Katarskė


Irena Jadelo-Katarskė

• Multidisciplininė menininkė
• Dailininkė
• Grafikos dizainerė
• Įvaizdžio dizainerė
• Mentorė
• Tekstų autorėMenininkės Irenos Jadelo-Katarskės, kurią kartais vadina „Renesanso žmogumi“, veikla yra plati ir apimanti įvairias disciplinas. Jaunystėje ji mokėsi Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje, kur ištobulino piešimo, tapybos, grafikos ir skulptūros įgūdžius. 1998 m. gavo pirmą meno apdovanojimą už kūrinį, eksponuotą tarptautinėje grafikos bienalėje Lenkijoje. Aktyviai reiškėsi ir muzikoje: dainuodavo ansamblyje, bažnyčioje ir džiazo grupėje, koncertuodavo Lietuvoje ir Lenkijoje, jos talentas buvo pastebėtas III Lenkų dainos konkurse. 1999 m. kūrėja sulaukė įvertinimo literatūriniame konkurse, o 2000 m. tapo kalbos olimpiados laureate.

Norėdama giliau pažinti žmogų ir pasaulį, pasirinko psichologijos studijas Vytauto Didžiojo Universitete. Vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kur turėjo galimybę pasinerti į kostiumo dizaino ir įvaizdžio kūrimo paslaptis. Būdama studente, sukūrė savo pirmąją komercinę drabužių kolekciją vienam iš Vilniaus butikų. Kelias savo kolekcijas pristatė įvairiuose renginiuose ir LNK televizijoje. Būdama 22 metų, kaip kostiumų dekoravimo dailininkė dalyvavo amerikiečių režisieriaus Dž. Bleknero filmo „Have No Fear. The Life of Pope John Paul II“ kūrime. 2005 m. jos sukurta mados kolekcija pateko į Jaunųjų dizainerių konkurso finalą. Dizainerė taip pat įgijo ir floristikos kvalifikaciją.

2008 m. pradėjo savo verslą dizaino ir meno srityje, pavadinimu „IJK dizaino galerija“, kurį nuolat tobulina ir plečia. Menininkė yra sukūrusi nemažai grafinio dizaino kūrinių, paveikslų ir dizaino objektų (aksesuarų, dovanų, popieriaus gaminių). Savo žiniomis ir patirtimi dalinasi kūrybinėse dirbtuvėse. Jos iliustracijos puošia atvirukus, kvietimus ir tinklapius. 2012 m. jos paveikslo nuotrauka buvo atspausdinta ant meninio kalendoriaus viršelio Lenkijoje (leidykla „Apostolicum“), o vėliau pateko į Didžiosios Britanijos meno leidinį „Tribe. International Creative Arts Magazine“. 2016 m. dailininkė dalyvavo mados namų „Chanel“ ir „Valentino“ iliustracijų kolaboracijose, kurias kuravo Kanados entrepreneris Marcus Kan, bendradarbiaujantis su garsiais pasaulio mados industrijos prekių ženklais.
Kūrėja parašė nemažai tekstų. Dalis jų yra su muzika. 2017 m. gavo vokalinės metodikos „Complete Vocal Technique“ akreditaciją, sukūrė savo dainas ir įrašė pirmus singlus.

Turėdama daugiametę patirtį įvaizdžio formavimo ir grafinio dizaino srityse, 2017 m. menininkė atrado patrauklias veiklos sferas, kuriose gali apjungti savo talentus, žinias ir įgūdžius bei inovatyviai pritaikyti prie sparčiai tobulėjančių technologijų. Viena iš jos veiklos sričių yra darbas su verslais identiteto kūrimo ir grafinio dizaino srityse, kuriant įvaizdį, firminį stilių, prekės ženklus, reklamą, komunikaciją socialiniams tinklams, SEO, pasakojant istorijas, rašant tekstus.
Kaip visuomenės veikėja ir kūrėja prisidėjo prie forumo „Sėkmingas startuolis. Tu gali!“ (2018 m.) bei renginių ciklo „Kūrybiškumas versle“ (2019 m.) realizavimo ir sklaidos. Dalyvavo Verslo klubo „MVM“ meninės veiklos iniciatyvose. Nesvetima jai ir mentorystė, kurią realizavo tokiuose projektuose kaip „Kava su mentorium“ (2019 m.) ir „Internete karantino nėra“ (2020 m.).

Laisvalaikiu menininkė domisi kultūrologija ir filosofija, gilina kinų kalbos žinias, kuria muziką.