MENTORTYSTĖ

„Herojai – tai tie, kas pradeda veikti nepriklausomai nuo to,
ką gali atnešti likimas.“ – J. CampbellMENTORIAI. KAS JIE?Atsivertus žodyną, galima pamatyti tris pagrindinius žodžius, apibūdinančius mentorius: patarėjai, mokytojai, gyvenimo palydovai. Tai žmonės, kurie dalinasi savo energija ir keičia juos supančią realybę. Jie kuria naują tvarką ir harmoniją. Jie atranda filosofinį akmenį. O kartais tampa tais paslaptingais šamanais iš legendų, galinčiais pasiekti išmintį ir perduoti ją kitiems. Tai nėra žinios, kurias būtų galima perskaityti knygose. Tai asmeniniai laimėjimai: neįkainuojami, nepamirštami, gilūs. Jie lieka visam laikui.

MENTORYSTĖS PRINCIPASMentoriai yra skirtingi ir kiekvienas kalba savo kalba. Kiekvienas jų turi savo matymo ir mąstymo būdą, o taip pat ir unikalų būdą dalintis žiniomis, išmintimi ir patirtimi. Dažniausiai mentorystė tampa ilga kelione, siekiant esminių, ilgalaikių pokyčių savyje ir gyvenime, perėjimo į kokybiškai naują lygį. Mentorius gali lydėti net ne vienerius metus. Atėjęs pas mentorių žmogus pats turi pasirinkti, koks jo galutinis tikslas.
Mentorystė – tai dialogas ir daugybė dalykų priklauso nuo abiejų bendraujančių pusių. Vienam atėjusiam pas mentorių žmogui reikia vien tik tam tikrų konkrečių įgūdžių ar žinių, o kitą žmogų domina ir tai, kas slepiasi už jų.

MENTORYSTĖS FORMOSEgzistuoja įvairių mentorystės formų. Vienas mentorius perduoda taisykles, kurios galioja jo vertybių sistemoje. Kitas pasidalina savo kompetencijomis, teoriją jungia su praktika. Kažkas užduoda teisingus klausimus, leidžiančius suvokti esmę savarankiškai. Kažkas naudoja konstruktyvią kritiką, kad žmogus suprastų, kas jam trukdo pasiekti rezultatą. Kartais mentorius tampa vadybininku, nukreipiančiu pas tinkamus žmones ar padedančiu užmegzti reikalingus ryšius. Kartais jis yra kaip psichologas. Mentorius gali padėti augti asmenybei ir įsigilinti į tam tikrą gyvenimo ar profesinę sritį.

NOTA BENE: ASMENINIS MENTORIUSSvarbu prisiminti, kad mentorius negali priimti sprendimų už tuos, kurie ateina pas jį, ieškodami atsakymų. Lygiai taip pat mentorius ir negali prisiimti atsakomybės už kitų žmonių gyvenimus bei jų veiksmų pasėkmes. Mentorius dalinasi informacija, patirtimi, vizijomis, nuomone, įžvalgomis, tačiau reikėtų suprasti, jog tai nėra tiesioginiai patarimai nei instrukcijos. Kiekvienas turėtų pats nuspręsti, kas jam svarbu, ir pasirinkimą daryti savarankiškai.

MENTORYSTĖS PASLAUGŲ TEIKIMO FORMATASMentorystė vyksta nuotoliniu būdu. Komunikuojama elektroniniu paštu, tad konsultuotis galėsite jums patogiu laiku. Atsakymai į laiškus paprastai paruošiami per 1 darbo dieną. Jei negavote atsakymo, susisiekite su mumis pakartotinai.Užsakyti paslaugas